Kontakt oss Ledige stillinger Min side

Politikk

Politiske partier

Nesbyen Arbeiderparti
Leder: Adnan Helja
Tlf: 909 98 229
E-post: Adnan.Helja@Nes.hdpolitiker.no
Nettside: www.arbeiderpartiet.no

 

Nes Bygdeliste
Leder: Audun Aasheim
Tlf: 905 54 781
E-post: audun.aasheim@nes.hdpolitiker.no

 

Nesbyen Høyre
Leder: Kristian Noreng
Tlf: 950 01 543
E-post:  kristian.noreng@nes.hdpolitiker.no
Nettside: www.hoyre.no

 

Nesbyen Senterparti
Anne Kari Eriksen
Tlf: 982 86 108
E-post: Anne.Kari.Eriksen@Nes.hdpolitiker.no
Nettside: www.senterpartiet.no

Kommunestyret

Medlemmer for perioden 2023 - 2027

Anne Kari Eriksen (Sp) - ordfører
Tlf: 982 86 108
E-post: Anne.Kari.Eriksen@Nes.hdpolitiker.no

 

Sigrid Onsgaard Sagabråten (Sp)

Tlf: 908 01 099

Epost: sigrid.onsgaard.sagabraaten@nes.hdpolitiker.no

 

Hildegunn Fossen Mikkelsplass (Sp)

Tlf: 456 04 284

Epost: hildegunn.fossen.mikkelsplass@nes.hdpolitiker.no

 

Sigvald Thoen (Sp)
Tlf: 416 27 244
E-post: Sigvald.Thoen@Nes.hdpolitiker.no

 

Kjell Ålien (Sp)

Tlf: 902 09 969
E-post: kjell.alien@Nes.hdpolitiker.no

 

Tonje Myre (Sp)

Tlf: 478 39 029

E-post: tonje.myre@nes.hdpolitiker.no

 

Geir Olav Garthus (Sp)
Tlf: 971 95 453
E-post: Geir.Olav.Garthus@Nes.hdpolitiker.no

 

Adnan Helja (Ap)

Tlf: 909 98 229
E-post: Adnan.Helja@Nes.hdpolitiker.no

 

Anne Marie Kollhus (Ap)

Tlf: 918 10 860

E-post: Anne.Marie.Kollhus@nes.hdpolitiker.no

 

Håvard Christoffersen (Ap)

Tlf: 979 84 175

E-post: haavard.christoffersen@nes.hdpolitiker.no

 

Bjørn Olav Vissebråten (Ap)

Tlf: 992 40 004

E-post: bjorn.olav.vissebraaten@nes.hdpolitiker.no

 

Kristian Haraldset (Ap)

Tlf: 959 22 384

E-post: kristian.haraldset@nes.hdpolitiker.no

 

Knut Sigurd Totland (Ap)

Tlf: 412 77 233

E-post: knut.sigurd.totland@nes.hdpolitiker.no

 

Kristian Noreng (H) - varaordfører

Tlf: 950 01 543

E-post: kristian.noreng@nes.hdpolitiker.no

 

Bård Heio (H)

Tlf: 915 56 405
E-post: Bard.Heio@Nes.hdpolitiker.no

 

Rune Owrenn Ihle (H)

Tlf: 480 71 005
E-post: Rune.Ihle@Nes.hdpolitiker.no

 

Kim Bråten (H)

Tlf: 994 77 209

E-post: kim.braaten@nes.hdpolitiker.no

 

Endre Storhaug (H)
Tlf: 922 53 318
E-post: endre.storhaug@nes.hdpolitiker.no 

 

Are Noreng (H)

Tlf: 902 85 805

E-post: are.noreng@nes.hdpolitiker.no

 

Nils Rodegård (Nbl)

Tlf: 901 81 830

E-post: Nils.Rodegard@Nes.hdpolitiker.no

 

Øyvind Frekeplass  (Nbl)
Tlf: 481 01 575
E-post: Oyvind.Frekeplass@Nes.hdpolitiker.no

 

Formannskap

Medlemmer for perioden 2023 - 2027

Anne Kari Eriksen (Sp) - ordfører
Tlf: 982 86 108
E-post: Anne.Kari.Eriksen@Nes.hdpolitiker.no

 

Geir Olav Garthus (Sp)
Tlf: 971 95 453
E-post: Geir.Olav.Garthus@Nes.hdpolitiker.no

 

Kristian Noreng (H) - varaordfører
Tlf: 950 01 543
E-post: kristian.noreng@nes.hdpolitiker.no

 

Bård Heio (H)
Tlf: 915 56 405
E-post: Bard.Heio@Nes.hdpolitiker.no

 

Adnan Helja (AP)
Tlf: 909 98 229
E-post: Adnan.Helja@Nes.hdpolitiker.no

 

Anne Marie Kollhus (AP)
Tlf: 918 10 860
E-post: Anne.Marie.Kollhus@nes.hdpolitiker.no

 

Øyvind Frekeplass  (Nbl)
Tlf: 481 01 575
E-post: Oyvind.Frekeplass@Nes.hdpolitiker.no

Hovedutvalg for livsløp

Tidligere  Helse- og sosialutvalg og oppvekst- skole og kulturutvalg

Medlemmer for perioden 2023 - 2027

Kim Bråten (H) - leder
Tlf: 994 77 209
E-post: kim.braaten@nes.hdpolitiker.no

Kjell Ålien (SP) - nestleder
Tlf: 902 09 969
E-post: kjell.alien@Nes.hdpolitiker.no

Silje S. Bergan Havikhagen (Sp)
Tlf: 483 68 930
E-post: silje.bergan.havikhagen@nes.hdpolitiker.no 

Magni Kjellesvik-Grote (H)
Tlf: 474 75 857
E-post: magni.kjellesvik-grote@nes.hdpolitiker.no 

Per Rune Andersen (Ap)
Tlf: 994 13 640
E-post: per.rune.andersen@nes.hdpolitiker.no

Lise Sliper Øye (Ap)
Tlf: 416 23 612
E-post: Lise.Sliper.Oye@nes.hdpolitiker.no

Øyvind Frekeplass (Nbl)
Tlf: 481 01 575
E-post: Oyvind.Frekeplass@Nes.hdpolitiker.no

Hovedutvalg for plan og utvikling

Tidligere Teknisk utvalg og kommuneplanutvalg

Medlemmer for perioden 2023 - 2027

Rune Owrenn Ihle (H) - leder

Tlf: 480 71 005
E-post: Rune.Ihle@Nes.hdpolitiker.no

 

Sigvald Thoen (Sp) - nestleder
Tlf: 416 27 244
E-post: Sigvald.Thoen@Nes.hdpolitiker.no

 

Hildegunn Fossen Mikkelsplass(Sp)

Tlf: 456 04 284

Epost: hildegunn.fossen.mikkelsplass@nes.hdpolitiker.no

 

Wenche Sæbø Ulsaker (H)

Tlf: 928 31 726
E-post: wenche.ulsaker@nes.hdpolitiker.no 

 

Bent Engebret Øye (Ap)

Tlf: 905 76 858
E-post: bent.engebret.oye@nes.hdpolitiker.no 

 

Lene Synnøve Braaten Lagmandokk (Ap)

Tlf: 951 70 273

E-post: lene.braaten.lagmandokk@nes.hdpolitiker.no

 

Nils Rodegård (Nbl)

Tlf: 901 81 830

E-post: Nils.Rodegard@Nes.hdpolitiker.no

Kontrollutvalg

Medlemmer for perioden 2023 - 2027

Audun Aasheim (Nbl) - leder
Tlf: 905 54 781
E-post: Audun.Aasheim@Nes.hdpolitiker.no  

Torunn Bekkeseth (Sp) - nestleder
Tlf: 995 29 567

Tonje Myre (Sp) 
Tlf: 478 39029

Arvid Tandberg (H)
Tlf: 901 01 906

Nina Gullingsrud Juvhaugen (Ap)
Tlf: 900 28 660

Valgutvalg

Medlemmer for perioden 2023 - 2027

Bård Heio (H) - leder
Tlf: 915 56 405
E-post: Bard.Heio@Nes.hdpolitiker.no

Kjell Ålien (Sp) - nestleder
Tlf: 902 09 969
E-post: kjell.alien@Nes.hdpolitiker.no

Bjørn Olav Vissebråten (Ap)
Tlf: 992 40 004
E-post: bjorn.olav.vissebraaten@nes.hdpolitiker.no

Jannicke Haugo (Nbl)
Tlf: 975 71 031
E-post: Jannicke.Haugo@Nes.hdpolitiker.no

Utvalg, styrer og råd

Utvalg, styrer og råd 2023-2027.pdf